תכנית לניהול בטיחות – חשובה לכל אתר עבודה

לצערנו יצא לנו לשמוע בשנים האחרונות על עובדים רבים שנפגעו כתוצאה מרשלנות. אנשים שבסך הכל יצאו בבוקר למקום העבודה שלהם, אך לא חזרו הביתה למשפחתם. על מנת למנוע מסיטואציות כאלה להתרחש ישנו צורך לבנות תכנית לניהול בטיחות באתרי בניה. התוכנית נועדה על מנת להכין את אתר הבניה בצורה הטובה ביותר לכל מיני מצבים חירום שונים. הרי כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם באתרי בניה שונים הסיכויים לפגיעה גבוהים מאוד.

 

הכינו את עצמכם לכל תרחיש

אתר בניה הוא מקום מיועד לפורענות, כל עוד לא בונים לו תוכנית סדורה. כל אתר בניה מחייב התייחסות אישית על מנת למנוע פגיעה של ממש. ברגע שתכינו את עצמכם לכל תרחיש, לא תמצאו את עצמכם מופתעים ממה שקורה בשטח. החוק בישראל מחייב את הקבלנים ואת העוסקים במלאכה להכין תוכנית שתאפשר תגובה נכונה במקרה של אסון. בנוסף ישנו צורך לוודא כי כל המתקנים בטיחותיים ויבצעו את מלאכתם.

 

תשמרו על חיי העובדים

תכנית בטיחות לאתר בניה נועדה על מנת לאפשר לכם לשמור על חיי העובדים. אותם אנשים שמגיעים לעבוד, אך לא צריכים לסכן את חייהם בעת העבודה. זה נכון שבכל מקום עבודה ישנה מידה מסוימת של סכנה, אך כאן הסיפור צריך להיות שונה. אתם צריכים לדעת כי העובדים שמגיעים לעבוד אצלכם מקבלים את היחס ההולם. זוהי אחת מהסיבות המרכזיות שבגינן העובדים ירצו להמשיך לעבוד במקום העבודה שלכם. הרי אף עובד לא יהיה מוכן לסכן את עצמו כאשר הוא מגיע למקום עבודה מסוים.

 

תחסכו לעצמכם תביעות

כמו שאתם יכולים לנחש במקרה של פגיעות עובדים עלולות להתרחש תביעות. אף אחד לא ירצה להתמודד עם תביעות של עובדים אפילו כאשר ישנם ביטוחים. הרי תביעות מביאות חוסר נעימות ובו בזמן גם הוצאות כספיות גדולות מאוד. לפיכך מוטב לכם להכין תוכנית אחת שאמורה לחסוך לכם כאבי ראש. כך תוכלו להראות לכולם כי הכנתם את עצמכם לכל תרחיש. אתם מבחינתכם צריכים לעשות את המקסימום על מנת למנוע את האסון הבא.

עוד כתבות מעניינות:

בלוג

מה לא עושים בשביל חברים?

זה ברור שאנחנו משקיעים על בני משפחה שלנו, אז למה שלא נשקיע גם על איכות החיים של החברים הכי טובים שלנו שהפכו להיות כמו בני

בלוג

שלבי התקנת הטלוויזיה עם מתקין

החלטתם כי מוטב שתזמינו איש מקצוע מנוסה על מנת שיתקין לכם את הטלוויזיה בבית? כבר עכשיו נוכל לספר לכם כי הצעד הזה הוא אחד מהצעדים