סקס היא לא מילה גסה

סקס היא פעולה אקטיבית אינטימית בין שני אנשים ויותר, הנעשית לצורכי התרבות, הפגנת אהבה או לשם סיפוק הנאתי. אנו, כבני אדם, למדנו כבר מזמן (אלפי שנים) ליהנות מסקס ולא לקחת אותו כפעולה לצורך רבייה, ועם זאת אנו עדיין מרגישים לא בנוח לדבר ולפתוח את הנושא.

סקס בתרבויות שונות בהיסטוריה

כמובן שכמעט כולנו מכירים את העובדה לכאורה שטוענת שזנות הוא המקצוע העתיק בעולם ולמעשה ישנם עדויות (מלבד האזכורים בתנ"ך) היסטוריות לגבי זנות בתוקפת מצרים העתיקה. אנו כמובן, לא מעודדים את המקצוע הזה וגם לא שימוש בשירותים הללו, אך עצם העובדה שישנם עדויות להם, לפני מעל חמשת אלפים שנים, מראה את הצורך לשחרור מיני אצל בני האדם עוד משחר ההיסטוריה. ברור לכולנו שמי שהיה צורך זנות ומקיים יחסים במסגרת לקוח - זונה, אינו היה עושה זאת לצורכי רבייה או מימוש אהבה כזו או אחר.

אם נלך טיפה מזרחה, לכיוון הודו, כולנו שמענו (וחלקכם הכרתם) את הקאמה סוטרה. חלקנו חושבים אולי שמדובר בספר תנוחות (יש כאלו הטוענים שבספר זה מצוינות כל תנוחות הסקס הקיימות), אך בפועל מדובר על מין מילון סקס ובעצם מתעד ומספר על ההתנהגות המינית בין בני אדם. בהודו, נהוג להסתכל על הקאמה סוטרה כמדריך לכל דבר ויש בו גם פרמטרים מיסטיים למי שחפץ להגיע לשלמות נפשית וגם מהווה מין ספר "חוקים" הקשורים בנושאי האהבה והיחס שבין גבר לאישה.

אם נבחר להתרחק עוד מזרחה, אל סין הרחוקה, אז שם חלקכם כנראה שמעו על המושג "סקס טנטרי", שגם זו, הינה תורה שלמה, אשר בעיקרון משלבת מדיטציה וסקס והמטרה העיקרית שלו זה לחבר בין הגוף והנפש (שני גופים ושתי נפשות) בזמן אקט הסקס. סקס טנטרי היא בעצם תורה (שמשתמשים בה עד היום) שמעלה את רמת הסקס מפעולה גשמית לפעולה על גבול הרוחנית. כמו כן, בגלל יעילותה של התורה הזו, עד היום הרבה בני אדם וזוגות (מכל חלקי העולם) חיים את חיי המין שלהם, לפי התורה הטנטרית, בגלל היעילות והסיפוק הרב שהיא מספקת.

סקס כתרבות מודרנית

סקס כיום הוא הרבה יותר חופשי, ויש על הנושא הזה, הרבה יותר מידע, מודעות ונגישות. אחד האנשים שאחראים לפיתוח הסקס כמושג תודעתי בתקופה המודרנית, הוא לא אחר מאשר אלפרד צ'ארלס קינסי שהיה חלוץ בתחום הסקסולוגיה והתחיל את החקר והפריצה שלו בנושא רק בשנות ה30 (פחות ממאה שנים) של אמריקה השמרנית. בשנות ה40 המאוחרות, הוא כבר הקים את המכון שלו לחקר מיניות והדוחות המפורסמים שלו, חוללו סערה (לטובה ורעה) בכל רחבי ארה"ב. כיום, במבט לאחור, אני מבינים שפרופסור קינסי, הקדים את זמנו וקידם את התחום הכל כך חשוב והבסיסי הזה, דווקא נגד הממסד שניסה להשתיקו.

מאז קינסי, ההבנה בחשיבות חקר המיניות של האדם, אם זה לשם הבנת שיטות עברייני מין או אם מדובר בהבנה וחקר יחסים שבין גבר לאישה (או גבר וגבר, אישה ואישה ויותר משני מעורבים), כך או כך, התחום הזה הגיע לנסיקה וחקר שלו כבר לא היה דבר מאוד "אנטי ממסדי" מכיוון שגם פרמטר רפואי (אם זה תחום מחלות המין או תחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה) נהייה קשור לנושא המיניות של האדם.

קינסי הוא זה שהרים את הכפפה למה שהיה ידוע לכולם מתחת לפני השטח - כולנו אוהבים סקס ואוהבים להנות ממנו. כמו כן, גילויים לגבי אחוז ההומוסקסואלים/ לסביות ונושא הנטייה המינית, זה מה שעזר (בדיעבד) גם לכל נושא ההומוסקסואליות להיפתח ולקבל הכרה עולמית (בישראל, לצורך העניין, עד שנת 1988, להיות הומוסקסואל היה עניין לא חוקי!) בתור עניין נורמטיבי ולא סוטה או בעל הדעות הקדומות והחשוכות שקדמו לו.

רק כדי להמחיש כמה הדבר הזה היה קיים לפניו, סווינגרס (חילופי זוגות), לצורך העניין, (לפי עדויות רבות) זה נושא שהתפתח בארה"ב של שנות ה40, בזמן מלחמת העולם השניה בקרב טייסים אמריקאים. המנהג הזה נוצר כתוצאה של חיבור מאוד אישי בין זוגות של טייסים שבשל העובדה ש"תוחלת החיים" שלהם היתה נמוכה בממוצע שלה ובגלל הסכנות הגדולות שבתפקידם הצבאי. המנהג, שהתחיל ל"חובת סיפוק" שעוברת כירושה מחבר (שנפל בקרב, לצורך העניין), כדי שאלמנתו לא תישאר לא מסופקת. 

הנושא הזה (ועוד רבים אחרים) מלמד אותנו שאנשים היו מאוד מיניים, אוהבי סקס, מפתחי סקס ואוהבי מתיחת גבולות חברתיות, עוד לפני שהיה "מותר לדבר על זה"

עוד כתבות מעניינות:

האם קידוד Python טוב?

Python היא שפת תכנות כללית. לעתים קרובות היא נתפסת כשפת סקריפטים, אך ניתן להשתמש בה גם לכתיבת יישומים עצמאיים. האם קידוד Python באמת טוב כמו

קרא עוד »

איך לאבטח מפעל?

אבטחת המפעל היא נושא קריטי שאין להקל בו ראש. ישנן דרכים רבות לאבטח מפעל, והגישה הטובה ביותר תלויה בצרכים הספציפיים של העסק שלך. בפוסט זה

קרא עוד »

לפרסום כתבה באתר

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

האם קידוד Python טוב?

Python היא שפת תכנות כללית. לעתים קרובות היא נתפסת כשפת סקריפטים, אך ניתן להשתמש בה גם לכתיבת יישומים עצמאיים. האם קידוד Python באמת טוב כמו

קרא עוד »

איך לאבטח מפעל?

אבטחת המפעל היא נושא קריטי שאין להקל בו ראש. ישנן דרכים רבות לאבטח מפעל, והגישה הטובה ביותר תלויה בצרכים הספציפיים של העסק שלך. בפוסט זה

קרא עוד »