איך תחליטו מהו המקרר המתאים לכם ביותר?

מאת מומחי אתר www.finder.co.il

קניית מקרר היא אחת הרכישות המשמעותיות לבית. כמכשיר החשמלי היקר ביותר בבית, שנעשה בו שימוש תדיר, קיימת חשיבות רבה לבחירת מקרר שיתאים לצורכיכם באופן מיטבי. כיום ישנם בשוק מגוון מקררים, מסוגים ובגדלים שונים. אלה השיקולים העיקריים שכדאי לתת עליהם את הדעת טרם בחירה במקרר:

נפח המקרר – ראשית, יש להביא בחשבון את גודל המטבח הביתי. למדוד את השטח המיועד למקרר – גובה, רוחב, עומק – ולהתאים את מידות המקרר הנבחר לשטח המצוי. חשוב להשאיר מקום לאוורור, סנטימטרים בודדים בגב המקרר ומשני צידיו, וכן אפשרות להזיזו.

בשלב הבא חשבו מהי קיבולת המקרר שלה אתם זקוקים, כדי שתוכלו לאחסן את מוצרי המזון ברווחה ובנוחיות. יש להתחשב במספר הנפשות בבית, כמויות המזון וכלי האחסון שבהם נעשה שימוש. מומלץ לרכוש מקרר מומלץ מעט יותר גדול מזה שתכננתם כדי לאפשר שימוש קל ונוח, בהכנסה ובהוצאה של הפריטים והכלים.

מספר הדלתות ומיקום המקפיא

מקרר עם מקפיא עליון – המקרר הקלאסי. לרוב חסכוני יותר בהפעלתו ופחות יקר.

מקרר הפוך בעל מקפיא תחתון – המקרר המועדף על מרבית המשפחות בישראל. כיוון שהמקרר מצריך נגישות גבוהה יותר ונמצא בשימוש תכוף יותר לעומת המקפיא, רבים מעוניינים שהגישה לפריטים במקרר תהיה נוחה וקלה, ללא צורך להתכופף.

מקרר דלת ליד דלת – מציע יתרון בדמות שימור הקור במקרר היות שבכל פעם שבה פותחים אותו נפתחת בעצם רק חצי דלת, באופן שמפחית את צריכת האנרגיה ולא מוריד את רמת הקור במקרר.

מקרר שלוש דלתות – שתי דלתות פתיחה ומקפיא תחתון. פתיחת הדלתות מאפשרת לשמור על הקור בחלק הסגור; המקפיא, שהשימוש בו פחוּת ממוקם למטה, וניתן לחלק את המוצרים לפי רמת השימוש בהם.

מקרר ארבע דלתות – מידותיו לרוב גדולות מהרגיל, והוא מתאים בעיקר למשפחות גדולות. גם כאן הרציונאל הוא לשמור על הקור בחלקי המקרר שנותרים סגורים, תוך אפשרות להוציא רק את המוצרים שלהם אנו זקוקים.

מקררי 4 דלתות אלה מאפשרים ויסות חכם של הטמפרטורה כך שהקור יהיה ברמה אחידה בכל שטחי האחסון: הדלת, מרכז המקרר והאזור האחורי. חלק מהמקררים בעלי ארבע דלתות כוללים תא מוּלטי שאותו ניתן להפוך בלחיצת כפתור למקפיא או לתא נוסף במקרר.

חלוקה פנימית של המקרר – יש לתת את הדעת על כמות תאי האחסון במקרר, המבנה שלהם והאם הם מודולריים. מקררים כוללים תאי אחסון בדלת, מגירות אחסון לפירות וירקות – יש לוודא שקיימים מספיק תאי אחסון וכי הם מעוצבים באופן נוח לשימוש.

היעילות האנרגטית של המקרר – חשוב לבדוק את צריכת החשמל והדירוג האנרגטי של המקרר. המקרר החסכוני ביותר מסומן באות A ואחר כך שאר האותיות בסדר יורד.

פונקציות שונותהקפאה מהירה של מזון טרי – מאפשרת שמירה על טריות המזון ועל ערכיו התזונתיים.

מקרר היברידי – משלב שתי טכנולוגיות קירור: קירור אקטיבי המפזר אוויר לח וקר, וקירור פסיבי עוצמתי. מנגנון זה מונע קירור לא אחיד, קירור יתר או יובש. הטכנולוגיה ההיברידית שומרת על עוצמת קור גבוהה וקבועה.

נו פרוסט – למניעת היווצרות קרח בפנים המקרר. חוסך הפשרה ידנית של המקרר לצורך ניקוי הקרח שהצטבר.

עיצוב המקרר – שיקול מרכזי נוסף. כחלק מכך ניתנת חשיבות למראֶה המקרר ומידת שילובו בעיצוב המטבח. כיום ישנם מקררים בצבעים שונים, עם מגוון גימורים – זכוכית, נירוסטה, לצד מקררים אינטגרליים וחצי אינטגרליים המשתלבים עם המטבח.

יצרן ואחריות – מומלץ לקנות מקרר של יצרן מוכר ולוודא כי המוצר הגיע על ידי יבואן רשמי המציע סטנדרט גבוה של תיקון ושירות. בהיבט האחריות יש לשים לב על מה היא ניתנת, הגוף שנותן אותה ומשכהּ.

 

עוד כתבות מעניינות:

בלוג

סקס היא לא מילה גסה

סקס היא פעולה אקטיבית אינטימית בין שני אנשים ויותר, הנעשית לצורכי התרבות, הפגנת אהבה או לשם סיפוק הנאתי. אנו, כבני אדם, למדנו כבר מזמן (אלפי

שחזור מידע שאבד

  אובדן מידע הוא לא אירוע נדיר במיוחד. למעשה כולנו מאבדים מידע בשלב כזה או אחר של החיים. כל החלטה שאנחנו מקבלים על מחיקת מידע

בלוג

כיריים אינדוקציה או גז, מה עדיף?

  החיים הם שורה של התלבטויות שאנו צריכים להכריע בהם. אנו צריכים להכריע בשאלה מי תהיה בת הזוג או שלנו, אנו צריכים להחליט באיזה עבודה

בלוג

היבטים משפטיים של תקיפת שוטר

תפקידו של השוטר הוא אכיפת החוק. במפגש שבינו ובין הציבור, יכולה להיות אי נעימות מסוימת ואי הסכמה לגבי אופן מילוי תפקידו. עם זאת, חשוב מאוד

בלוג

להבריא את המיניות- לקנות נכון

למרות שמיניות, מבחינת נורמות חברתיות, נתפסת כעניין זולתני, כלומר דבר מה אותו אנו עושים עם הזולת, כלומר עם עוד אדם אחד לפחות, הרי שהאמת של